Anasayfa YazılarArşivSON EKLENENLERson-eklenenler

Dinde Keyfi Görüş İbadete Sıçradı!

Dinde Keyfi Görüş İbadete Sıçradı!

Dinde keyfi görüş ve tarihsellik anlayışı, artık ibadete de sıçradı. Bu çok daha tehlikelidir.

O nedenle birileri, ilmühaller değişmeli artık, günahı kebireleri yeniden tespit etmeliyiz, vs. demeye başladılar. Bazıları da dinden bağımsız sözde ilmihalleri çoktan piyasaya sürdüler.

Muamelat ve ukubatı kabul etmiyorlar zaten. İtikad ise, “Din tarihseldir” demekle itikad (iman) kökten uçar zaten…

“Ahlak” “ahlak” dedikleri ise, sevgi, barış ve hoşgörüden ibaret “dinler arası diyalog” un öngördüğü hümanist ahlaktır. Malumunuz, İslam ahlakını da “Sasani ahlakı” olarak ilan ettiler.

Halbuki, dinin indirildiği şekilde kıyamete kadar geçerliliği hususu, en “muhkem” hükümdür. Bu muhkem, fıkıh usulü tabiridir. Bu hükümler nesihle dahi değişime uğramamıştır.

Dinde Keyfi Görüş İbadete Sıçradı!

Muhkem hükmü İnkar eden de kıpkızıl bakır gibi “gavur” olur. Bu Kur’anı Kerim’le sabittir. O gavurlar, fıkha, hadise, fıkıh usülüne, hadis usülüne, kelam ve akaide de bunun için düşmanlar işte. Bu ilimler, yarasalara “ışık” olduğu için.

O gavurlar da hep “tekfirclikten” şikayet ederler. Allah ve rasülünün “kafirdir” ya da “küfürdür” buyurduğuna kim ne diyebilir ki?

Dini Allah ve rasülü belirlemişse, buna inanmayan veya şu cihetle şu hükümleri kabul etmeyen kafirdir, buyrulmuşsa, buna kim ne diyebilir ve kim ne yapabilir ki?

O hükümleri inkar edenin “ehli kıble” olduğunu nerden çıkardınız da, “ehli kıble tekfir edilmez” dersiniz. Birisi, evin dışına çıksa, bu adam, “ben evin içindeyim” demekle, evin içinde mi olur?…

İşte buna da “tarihsel” dedi mi -güya- bu sorun çözülüyor ve dini ahkamı inkar edenler, akılları sıra, dinden çıkmamış oluyorlar…

İyi de siz bu hükümleri tarihsellik adıyla modası geçmiştir, diyorsunuz da niye bunlara takılıp, “tekfir”den korkuyorsunuz ki?

Niye mi?

İşlerini yapabilmek için müslüman görünmek zorundalar. Yoksa itibarları kaybolduğunda halk dinlemeyeceğimden, işleri akim kalır, hedefe varamazlar…

Tüm korkuları bu. Yoksa onlar tekfirden falan çekinmezler…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu