Anasayfa SliderAnasayfa YazılarAnkara İlahiyat'ın Bazı TeologlarıArşivTarihselcilik

MUSTAFA ÖZTÜRK’E RAHMET (!) OKUTUR “TÜRKÇE EZAN” AŞIĞI İBRAHİM MARAŞ!

MUSTAFA ÖZTÜRK’E RAHMET (!) OKUTUR “TÜRKÇE EZAN” AŞIĞI İBRAHİM MARAŞ!

MUSTAFA ÖZTÜRK’LER HER YERİ DOLDURMUŞ VAZİYETTE!

İşte, Ankara İlahiyat’ın, Kılıçdaroğlu’nu da tebrik eden felsefeci, pişkin teologu İbrahim Maraş’ın Mustafa Öztürk’’ü de aratacak(!) aleni saçmalıkları:

“Kuranın Türkçesi de Japoncası da Kuran’dır. Kuran’ın lafızları Allah’a ait değildir, sonradan ifade edilmiş insan sözüdür. Türkçe dahil her dilde ezan, namaz, hutbe de caizdir. Kur’an’ın evrensellliği de bunu gerektirir.”

Özetle, felsefe prof’u Maraş, videosunda bunları ifade ediyor.

Bu videsunda ve ilgili tewetlerinde Maraş, istiklal savaşından sonraki garibanlığı fırsat bilinerek milletin inancına aykırı olarak 18 yıl zulmen dayatılan TÜRKÇE EZAN’nın hasretini çekiyor. Yetmiyor, buna TÜRKÇE NAMAZI da ekliyor…

Kendisinin branşının islami ilimlerle alakası olmadığı halde, dine, cesaretle, alenen operasyon çekiyor! Yani, Milletin itikadına operasyon çekiyor… Baytar’ın, insanı madaya yatırıp ameliyat etmesi gibi! Nerden alır bu cesareti dersiniz?!..

İbrahim Maraş, namazda türkçe okumanın -sözde- caiz oluşunu, Ebu Hanife’ye de dayandırmakta, kendi görüşüne bu yanlış isnadı destek getirmekte. Halbuki bu konuda Ebu Hanife’ye yapılan isnad yanlıştır. O yanlış isnad dahi, Maraş’ın dediği gibi değildir.

Başka bir twet’inde Buhari hazretlerine yaptığı iftira ile Ebu Hanife’yi dövdüren ibrahim maraş’ın, bu sapkın görüşünde Ebu Hanife’ye sığınması da neyle yorumlanır acaba? Her alimi işine geldiği şekilde iftira atarak kullan ve birbiriyle de tokuştur(!), öyle mi?!

İnsanın sabit bir duruşu ve prensibi ya da tutarlılığı olmalı değil midir? İnsanı böyle fingir fingir oynatan felsefe mi, yoksa dış “görevlilik” mi?..

Bir de üstüne-üslük, işine gelen yerde, Ebu Hanifeci ve Maturidici oluyor…“Gelenek ve hurafe” diye, her fırsatta çiğnediği, müminlere hakkı gösteren bu mübarek alimlere söylemedikleri şeyleri söyletiliyor. “El-insaf!” demezlerse ne derler buna?

İbrahim Maraş’ın, attığı twetlerle Mustafa Öztürk’e de arka çıktığını hatırlatmış olalım.

26 Şubat 2021 akşamında da İbrahim Maraşlı, Çorum İl Müftülüğü’nün facebook özel programından, 2,5 saat zehrini kusmuş!

Proğramı yöneten, Müftü Yardımcısı Zeki Bıyık, Çukurca Müftüsüyken, bir televizyon kanalında katıldığı “Pop Star Yarışması”nda, Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Ebru Gündeş ve Armağan Çağlayan’dan oluşan jürinin karşısında arzı endam etmiş, özellikle müftü olması hasebiyle Bülent Ersoy başta olmak üzere jürinin özel takdirlerini kazanmıştı…

———

Söz konusu video linki:
https://youtu.be/Wbw6bwnpfEI

———-
Alıntıdır!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu