ArşivHayrettin Karaman

Hayrettin Karaman ne zaman günah çıkartacak? – Merve Kavakçı

Merve Kavakçı’nın “Bence biliyordunuz” başlığıyla yayımlanan (26 Ağustos 2016) yazısı şöyle:

ABD’lilerin FETÖ’cü teröristbaşının iadesi ile ilgili Türkiye’ye yaptığı çıkartmada sarf ettikleri cümle Amerikan tarafının içine düştüğü şaşkınlığı ifade ediyor. Başkan yardımcısı Joe Biden’in günü birlik ziyareti dışında karşılıklı Adalet ve Dış işleri bakanlıkları yetkilileri arasında on yedi saat süren çalışmalar sonunda itiraf niteliğinde bir cümle sarf edilmiş. “Gülen’in bu kadar tehlikeli olduğunu bilmiyorduk.” Buna safça inanmamızı bekliyor olmalı Amerikalı yetkililer. Bence biliyordunuz, onun için de üzerimize saldınız. ‘Şartlar olgunlaşınca’ değil mi… Ne de olsa Erdoğan fazla olmaya başlamıştı. Şöyle Sisi misali ‘temiz’ bir darbe ne de güzel olurdu değil mi. Değil. Haçlı hayranı FETÖ 21. Yüzyıl haçlı seferinin de başına geçerdi… Öyle mi. Değil.

Aslıhu nesluhu
CHP özüne dönmeye başlamış, oh rahatladık. Biz de kıyamet koptu kopacak ahir zamana bayağı bayağı girdik mi diye endişeleniyorduk. Değilmiş. CHP kendine gelmenin sinyallerini vermeye başlamış. Malum kıt, dar görüşlü, Kemalizmin pençesinde can çekişen, fırsatçı ve tabii ki tembel haline dönmeye başlamış. Yine bence iyi idare etti şimdiye kadar, hakkını yemeyelim o konuda. Biraz mırın kırın etti ama Taksim’de toplandı, Yenikapı’ya gitti, bi Atatürk köprüsü lafı etti, kulak asan olmadı. Onu duyunca demiştim içimden, başladı yine diye, işi gücü şov üzerinden ucuz oy toplamanın yollarını cin fikirlilikle kotarmak. Yanılmamışım aslına dönüyor CHP. Onun solculuğuna çaput bağlayanlar karalar bağlayabilir artık. CHP’li kadın vekil kendince laf sokuşturmuş hükümete, Fırat Kalkanı harekatından bahisle. Hah şimdi tam oldu!

Ağlama Gülerce
Eski FETÖ’cü şimdi hükümet taraftarı medyanın kaymağını götürmekle meşgul Gülerce’nin kızı FETÖ’den tutuklanmış. Kendini pek bi önemseyen eski FETÖ’cü, kim benden ne istiyor ki demeye getiriyor, kızının artık FETÖ’cü olmadığını söylüyor, e iyi o zaman, endişeye mahal yok, saklayacak bir şeyi olmayanın korkacak bir şeyi de olmaz değil mi.. Geçenlerde de günah çıkartıyordu Allah onu affetsinmiş, “valla” Allah affeder mi bilmem, ama biz affetmiyoruz. Durun bakalım daha kimler günah çıkartacak. Zamanında Amerika’da FETÖ’cülerin peşine takılıp eyalet eyalet dolaşan Hayrettin Karaman ne zaman çıkartacak, durun bakalım. Hele bi Bülent Arınç sırasını savsın da… (Merve Kavakçı, Akit Gazetesi, 27 Ağustos)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu