Anasayfa SliderAnasayfa YazılarArşivDinlerarası DiyalogSON EKLENENLERson-eklenenler

Aytunç Altındal, Ilımlı İslam, Diyalog ve Nurculuğun Künhünü Anlatıyor!

Aytunç Altındal, Ilımlı İslam, Diyalog ve Nurculuğun Künhünü Anlatıyor!

Aytunç Altındal, Ilımlı İslam, Diyalog ve Nurculuğun Künhünü Anlatıyor!

Zehirlenerek Şehit Edilen Rahmetli Aytunç Altındal 2006’da Konuşmuş:

Video Özeti:

“Ilımlı İslam Projesi 1959 Yılında Başladı- Nursi Soyadı, Eski Bir Papaz’ın Soyadıdır. Said Nursi İttihat ve Terakki Üyesidir.

Dini Teslimiyet ve İnanç’a Aykırı Olarak ‘Allah’ın Varlığını İspat Projesini Ortaya Atanlar, Masonlardır. Gaye Dini Mantığa Vurarak İman ve Teslimiyeti Ortadan Kaldırmaktır.

Din Mantıkla Değerlendirilmez, Zira Din Vahiydir. Dini ve Allah’ı Mantıkla Değerlendirme, “Aklım Alırsa İnanırım, Yoksa İnanmam’ Temeline Dayanır. 

Dini Mantıkla Değerlendirme ve Allah’ın Varlığını İspat Projesiyle ‘Diyalog’, Aynı Hedefi Gözetir. ‘Dia’, İki Demektir; ‘Log’ Da Mantık Demektir. Dolayısıyla Diyalog, İki Mantığı Birleştirmek Demektir. 

Hangi Mantık? İslamiyet’le Hristiyanlığı! 

Esasen Allah Katında Tek Din Vardır, ‘İslam’! Bu Bağlamda Bütün Dinlerin Esası İslam İdi! 

O Zaman Siz Hangi İki Mantığı Birleştireceksiniz? Demek Ki Bozduğunuz Bir Din Var, Onunla Birleştirmek İstersiniz. 

Açık Söyleyelim Ki Diyalog, Vatikan Tarafından Hazırlanmış Bir Tuzaktır. Türkiye’de Bu Proje 1959’larda Menderesle Başlamıştır. Menderes’e İstanbul’u Üç Din ’in Merkezi Yapma Görevi Verilmiştir. 

Aktif Hristiyanlaştırma ve Misyonerlik Faaliyetide Osmanlı’nın Zayıflamasıyla 1914’te Başlamıştır.”

Aytunç Altındal

—————————

Altındal’ın Zehirlenmesi

Derin Araştırmaların Adamı Olarak Bilinen Aytunç Altındal, 2013’te (68 Yaşında) Vücudunu 15 Günde Saran Ani Bir Akciğer Kanseri Dolayısıyla Vefat Etti. Kendisi ve Yakınları, Kanserden Ölmediğini, CIA Tarafından Zehirlendiğini Deklare Etmişlerdir. (Muhtemelen İsviçre’deki Tedavisi Sırasında).

Kızı Yonca Bayrak Babasının Ölümün Şüpheli Olduğunu Savunarak Zehirlenme Şüphesiyle Resmi Mercilere Suç Duyurusunda Bulunacaklarını Söyledi.

Altındal’ın Eşi Dr. Naciye Selin Şenocak Altındal, “Aytunç Bey Çok Cesurdu. Canı Pahasına Memleketi İçin Tüm Bilgileri Aktarmaktan Kesinlikle Çekinmedi. Bundan Dolayı Susturmak İstediler. Doktorlar Eşimin Ölümünün Altında Başka Bir Şeyler Olduğunu Hatta Büyük İhtimalle De Zehirlenme Söz Konusu Olabileceğini Söylediklerini” İddia Etti.

Mevla Rahmet Eylesin. Zalimleri ve Hainleri Kahreylesin!

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu