Ahmet Gelişgen YazılarıAnasayfa SliderAnasayfa YazılarAnkara İlahiyat'ın Bazı TeologlarıArşivSON EKLENENLERson-eklenenler

ŞABAN ALİ DÜZGÜN’NÜN “ÖRNEK DİNİ REHBER” OLARAK GÖSTERDİĞİ “MAHMUT MUHAMMED TAHA”NIN AKIL ALMAZ SAPKINLIĞI

Ankara İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün’ün, “örnek dini lider” olarak gösterdiği, tarihselliğin babalarından, mürted olduğu gerekçesiyle ülkesinde idam edilen Sudan’lı Mahmut Muhammed Taha’nın görüşleri, İslam itikadını kökten götürüyor…

Aşağıdaki linklerden anlaşıldığına göre, Mahmut Muhammed Taha’nın görüşleri özetle şöyledir:

“İslam’ın Mekke dönemi asıl ve sabit dindir; Medine dönemi ise geçersizdir. Zira Mekke dönemi, Medine dönemini neshetmiştir. Dini hükümlerin tamamı tarihseldir, tesettür dahil bütün dini hükümler yeniden yorumlanmalıdır. (!)”

Görüldüğü üzere Mahmut Muhammed Taha, İslam’ın Medine dönemi hükümlerini kabul etmemekle, İslam’ın bütün ahkamını reddetmiş olmaktadır.

Mahmut Muhammed Taha’nın bu gavurluğunu bir yana koyduk desek, ya Şaban Ali Düzgün’ün, bu zatı, “örnek dini rehber” olarak kabul etmesini nereye koyacağız dersiniz?..

Şaban Ali Düzgün’ün, 25 Temmuz 2017 tarihi akşamında Habertürk Tv’de, Fatih Altaylı’nın yönettiği “TEKE TEK” Programında, Mahmut Muhammed Taha’yı örnek din adamı olarak gösterdiği vido linki için bakınız:

Mahmut Muhammed Taha’nın görüşleri için de şu linklere bakınız:

1. Mahmut muhammed taha ve sol sosyalist islam okuması
2. http://ucuncutaraf.com/…/mahmut-muhammed-taha-ve-sol-sosya…/

Dr. Ahmet Gelişgen

www.ahmetgelisgen.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu