Abdülaziz Bayındır

Özetle Abdülaziz Bayındır

ABDULAZİZ BAYINDIR: ALLAH GELECEĞİ BİLMEZ

Süleymaniye Vakfı başkanı ve mezhepsiz fetva.net sitesinin fetvacısı Abdülaziz Bayındır inkarda ve İslam alimlerinin tabiri ile “dalalette (sapıklıkta)” sınır tanımıyor. Şimdi de Kur’an-ı Kerimde geçen bir iki ayeti yoldan geçen cahil vatandaşın bile anlamayacağı şekilde yorumlayarak Allahu Teala’nın geleceği bilmediğini söylüyor. Bunu söylerken aslında cahilliğini gözler önüne seriyor. Çünkü Kur’an-ı Kerimde geçen yüzlerce ayeti inkar etmiş oluyor.

PEYGAMBER’İN GÖREVİ SADECE KUR’AN’I GETİRMEKTİ

Abdulaziz Bayındır, Hilal tv’den yaptığı bir açıklamada Efendimiz’in Kuran-ı Kerim’i beyan/açıklama görevinin olmadığını savunuyor.
Şeyhlere müşrik diyen Abdülaziz Bayındır Papa’ya Hazret diyor!
Tasavvuf ehlini şirkle itham eden Abdülaziz Bayındır’ın, Papa’ya “hazretleri” diye hitap eden belgeyi imzalamıştır. Sonraki savunmasında “Tevrat ve incile uyarlarsa zaten Kur’an’a uymuş olurlar” demiştir

ABDULAZİZ BAYINDIR’IN ŞEFAATİ İNKARI

‘Öyle bir günden korkun ki, o günde hiç kimse başkası için herhangi bir ödemede bulunamaz; hiç kimseden ‘Allah izin vermedikçe’ şefaat kabul olunmaz, fidye alınmaz; onlara asla yardım da yapılmaz.’ (Bakara s. 48) âyetinden ‘Ey Kureyş topluluğu! Kendinizi kurtarmaya bakın; Allah’ın yanında size bir faydam olmaz…’ (Buhârî, Vesâyâ, 11) hadîsinden yola çıkarak şefaatin olmadığını söyleyen ve ‘Şefaatçi, kişiyi Allah (c.c.)’ın vereceği cezadan kurtaracaksa, Allah (c.c.)’tan güçlü ve merhametli olmalı ve insanı daha iyi tanımalıdır.’ (Abdulaziz Bayındır, Kur’ân Işığında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar, Süleymaniye Vakfı Yayınları, İstanbul, 2006)

VESİLE KILMAYI İNKARI

Falan zâtın yüzü suyu hürmetine gibi ifadelerle, Allah (c.c.)’tan bir şeyler istenebilir mi?
İddia: ‘Bu ifadeler, Süleyman Çelebi’nin Mevlid’i gibi kitaplarda da yer alır. Ama böyle duâ olmaz.’ (A. Bayındır, Kur’ân Işığında Tarîkatçılığa Bakış, s. 51-52)
Abdülaziz Bayındır, bu kez de Reis-i Cumhur’un ve Başbakanımızın, türbe ziyaretleri nedeniyle şirk koştuğunu ima etmiştir
Bu başlıkların detayları, diğer ihanetleri ve kendisine yapılan reddiyeler:
https://dintahripcileri.com/abdulaziz-bayindir/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu