Anasayfa SliderAnasayfa YazılarArşivSON EKLENENLERson-eklenenler

NURETTİN YILDIZ’IN MUSTAFA İSLAMOĞLU DEMAGOJİSİ

Türkiye’nin en büyük din tahripçilerinden Mustafa İslamoğlu hakkında sorulan soru üzerine Nurettin Yıldız’ın verdiği cevap fotoğrafla birlikte çok daha anlamlı hale geliyor.

Soru:
Ben birkaç yıldır Mustafa İslamoğlu Hoca’nın kitaplarını ve tefsirini okuyorum. Fakat toplumda bir Mustafa İslamoğlu boykotu var. Mustafa Hoca’nın adını ağzımıza aldığımız bazı meclislerde hemen onun itikadıyla ilgili ağır ifadeler kullanılıyor. Bu da beni oldukça yaralıyor. Özellikle Maide Suresi 33’ün hükmünü yok saydığı, mezhepsiz olduğu gibi… Âvamdan biri olarak bu konulara ne ilmim yetiyor ne de zihnim. Bu konuyla ilgili görüşünüz nedir?

Cevap:
Bir aşırılık maalesef vardır. İtham edenler ve edilenler için de geçerli olan bir vakıayı söylüyorum. Daha dikkatli olmak ve şeytana malzeme üretmemek gerekiyor. Mü’minler birbirlerinin hatalarını araştırmakla sevap kazanamazlar. Bunca yoğun gündeme ilave bir gündem daha oluşturmak da doğru değildir. Sözünü ettiğiniz hocanın hangi konuda tenkit edildiğini beyan etmediğiniz için teferruatlı cevap veremeyeceğim. Size tavsiyem bir hadisi şerifi ile edinmeniz olacaktır. O hadisi şerif de şudur: ‘Kalbine danış!’ Allah’a emanet olun.

(https://www.fetvameclisi.com/fetva-mustafa-islamogunun-goru…)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu