Arşiv

KİTAP TAVSİYESİ: “ASHAB-I KİRAM HAKKINDA MÜSLÜMANLARIN NEZİH İTİKADLARI”

Ashab-ı Kiram Hakkında Müslümanların Nezih İtikadları kitabı Hisar Yayınları’ndan çıkmış 256 sayfalık bir eser. Kitabın genelinde işlenen husus Hz. Muaviye radiyallahu anh hakkında yaklaşık 1400 senedir bazı çevreler tarafından söylenen olumsuz sözlere karşı verilen cevaplardır. Kitabımızın baş kısımlarında genel olarak, ashab-ı kiramı niçin sevmeliyiz hususu işleniyor. Daha sonraları ise Hz. Muaviye, Ebu Süfyan ve Yezid ile ilgili sorulara merhumun verdiği ilmi cevaplar karşımıza çıkıyor. Eserin orijinal dili muhafaza edilmiş.

Ashab-ı Kiram Hakkında Müslümanların Nezih İtikadları; Cemel, Sıffin ve Kerbela vakalarına bakışımızı netleştirecek güzel bir eser.

Arka Kapak
Biz, Allah rızasına muhalif olan hiç bir muameleyi haşa tasvib etmeyiz, edemeyiz. Fakat şimdi biz bin üç yüz sene evveline ait bir hadise hakkında tarihlerin, muhtelif bir takım şayialara dayanan yazılarına bakıp da Ashab-ı Kiram”dan veya diğer müslümanlardan, herhangi bir zata karşı düşmanlık göstermeye, dil uzatmaya asla selahiyetimiz yoktur. Zaten böyle bir hareketten biz ne kadar kazanırız? Bilakis bu hususta yanlış bir hülüm verirsek, yarın indallah mes”ul olmaz mıyız?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu