Şia Gerçeği

Hz. Âişe Annemize İftirâ

Hz. Âişe (r.anhâ)’ye iftira atanların hükmü nedir?
Şiîler, Hz. Âişe (r.anhâ) Annemizi sevmemekle kalmayıp, onun rivâyet ettiği hiçbir hadîsi doğru kabul etmezler ve daha kötüsü, ona, “İfk” hâdisesi nedeniyle zinâ iftirası atarlar. İfk hâdisesi, Hz. Âişe (r.anhâ.) Vâlidemize münâfıkların reisi Abdullah bin Übeyy tarafından yapılan iftira hâdisesidir. Peygamberimiz (s.a.v.)’in zevceleri Kur’ân’ın ifadesiyle “ümmü’l mü’minîn = mü’minlerin anneleri” olduğu düşünülürse Şîa, bütün Müslümanların annesine sövmektedir. Hâlbuki Hz. Âişe (r.anhâ) Annemizin o hâdisede suçsuz olduğu, Kur’ân âyetiyle sâbittir.
Şîa hezeyanına örneklerden biri, Hz. Âişe (r.anhâ) Annemize iftiralar atan ve ismini burada zikretmek istemediğimiz bir paçavradır. Televizyon kanallarında ve internette bu paçavranın yazarı tarafından Sünnî gençlerin beynine boca edilen yığınla tezvirat bulunmaktadır. En hafifi, Hz. Âişe (r.anhâ) Vâlidemizin, Efendimiz (s.a.v.)’e kasıtlı bir şekilde eziyet ettiği bühtanı! Ağır ithamları zikretmeye ise dilimiz varmıyor; kitabın buraya yazamadığımız adı, zaten muhtevasını yeterince ele veriyor. Elbette bu, sadece bir örnek. Bunun gibi onlarcası İran’da tedavülde…
Hz. Âişe (r.anhâ) Annemizin temiz olduğuna dair Nur Sûresi 11-20’de yer alan “İftirâyı atanlar, içinizden bir zümredir…” âyetleri indiği hâlde kendisine zinâ isnad edenler, âyeti inkâr ettiklerinden küfre düşmüş olurlar.
(Nur Sûresi 11-20)

(Hak Dinin Batıl Yorumlarına Cevaplar, MİSVAK NEŞRİYAT, İstanbul, 2014)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu