Alparslan Kuytul

Furkan Haber’den Alparslan Kuytul deşifresi

Furkan Haber’de yayınlanan yazı şöyle:

Son zamanlarda Youtube’ye yüklediği videolarla ağzı açık Müslüman gençleri tavlamak için yola çıkan bir tip türedi. Benzerleri arasında hiç bir şeyi beğenmeyen “moda yorumcusu” tavırlarıyla dikkat çeken bu adam İslâm’ın izzeti ve onuru için savaşan ne kadar Müslüman varsa bir “kulp” takmayı kendisine görev edinmiş haliyle göze çarpıyor. 

Mahmud Efendi Hazretleri’nden Usame Bin Laden’e, Suriye İntifadası’ndan Irak Direnişinekadar çamur atmadığı beğenmediği bir grup yok. Hatta iki tane konferans salonunu vermediği için kendince “savaş” açtığı AK Parti hükümeti de bunların arasında. İslam’ın izzeti ve şerefini bu çağda ayakta tutmaya çalışan ne kadar ehl-i sünnet ve’l cemaat ehli ve mücahid varsa kulp takmasıyla klâsik bir İran meddahı -hoca taslağına- benzese de ya itikadını açık açık söylemekten korkan-çekinen bir hali var veya birilerine fena halde paçasını kaptırdığı için onların orta oyununu çeviriyor.  Hayatında en büyük başarısı 20 senedir “İsmailağa’dan Dünya’ya” seslenen Furkan Mektebi’nin “çakma paraleli” olarak müslümanlar arasında fitne, ifsaad ve çamur atmak olan bu adamın 28 Şubat’tan sonra ortaya çıkması ise hayli düşündürücü. 28 Şubat’ta benzerleri gibi kafasını kuma sokan ama iş lafa gelince Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da cihad edenlere karşı zalim kesilen ruhu, aklı, gözü hasid bu adamın en son kulp taktığı müslüman grup ise çağın Rafizileri’ne savaş açan ve müslüman kadınların iffeti korumak için öne atılan Suriye İntifadası’nıyürüten mücahidler.  Mücahidlere attığı çamurlara karşı ummetiislam sitesinden Ferman Nazifismiyle bir yazı kaleme alındı. Herkese bir kulp takarak yaşayan akıldan ve vicdandan yana sakatlığı olan bu adamın genç dimağları nasıl zehirlediğini görmek açısından bu yazıyı istifadenize sunuyoruz;

Alparslan Kuytul’un Suriye Cihadı’na İthamlarına Reddiye

Kur’an-ı Kerim’de Allah “Müminleri harbe teşvik et” derken, her fırsatta cihada ve mücahidlere itham eden Furkan Vakfı’nın lideri Alparslan Kuytul, bu kez daha açık bir dille Suriye’de cihad eden halka ithamlarda bulundu. Meselenin ciddiyetine binaen bu kez cevap vermemiz gerekiyor.

ani!”

Böyle söyleyeseydin bu yazıya gerek kalmazdı Kuytul, benim vaktim, senin de ahiretin heba olmazdı… Allah sana tövbe etmeyi nasip etsin…

 

7) Kuytul: “Şu anda Müslümanların birbirini öldürmeleri nasıl doğru olabilir yani? Şii-Sünni kavgasının zamanı mıdır yani? Şii dediğin gene senin gibi namaz kılıyor. Sen Amerika ile savaşmıyorsun da Şii ile mi savaşıyorsun? Bu işlerde başka işler de var. Müslümanlar dini de bilmiyorlar, siyaseti de bilmiyorlar.”

Buna denecek laf yok! Şii – Sünni kavgasının zamanı değil yani Sünniler silah bıraksın öyle mi? Neden Şiiler silah bırakmıyor? Katleden, işgal eden onlar değil mi? Rusya ve ABD ile beraber Suriye ve Irak’ta mücahidleri bombalayan onlar değil mi? Madem Şii – Sünni kavgasının zamanı değil, neden katledilene değil de bu lafı katledene diyemiyorsun? Herkese Amerika’nın oyunu diyen Kuytul, yoksa İran’ın mı oyunu!

Bir de diyor ki “Neden ABD ile savaşmıyorsun da Şii ile savaşıyorsun?” Kuytul bunu neden İran’a demiyor? İran’ın adı Kudüs Tugayı olan seçkin askerleri neden Suriye’de Esad safında savaşıyor? Kudüs’ü Halep’te mi arıyorlar yoksa! İran Rafızi devleti bir tane ABD ya da İsrail’e füze atmış mı da ona “Neden ABD ile savaşmıyorsun da Sünni ile savaşıyorsun?” diye sormaya cesaret edemiyorsun! Bu durumun 2 yıl önce vakfını ziyaret eden İran heyetiyle bir alakası var mı! Ya da davetleri üzerine senin İran’a gönderdiğin heyetle! İran ile bu muhabbetinizi kamuoyuna açıklar mısın?! Sen Sünni adamsan, İrancı tavrı yapamazsın, Müslüman mahallesinde salyongoz satılmaz!

Kuytul videonun sonunda sıkıntısını itiraf ediyor… Müslüman “akıllı davranarak” bulunduğu yerde hizmet yapmalı diyor. Kitap okuyup kendi çevresinin imanını kurtarmaya hizmet etmesi gerektiğini söylüyor. Meselenin başında dediğimiz gibi, mesele elindeki gençlerin cihada gitmesini ve cihad menhecine girmesine engel olmaktır. Bu nedenle Suriye cihadında ölenler için daha önce de başka bir videosunda “Pisi pisine ölüyorlar” demesi de bu yüzdendir.

Alparslan Kuytul’un videolarını izleyenler hem ilmi, hem metod yönünden fazlasıyla hatalarını bulurlar. Bu tür şahısların Türkiye’de güçlenmesinin sebebi Türkiye’de bu tür zatlara reddiye verilmemesidir. Bunlara ilim ehli reddiye vermediği sürece gördüğünüz gibi mücahidlere silah bırakın kaçın diyecek cesareti bile bulabilmekteler! Bu nedenle selefi salihin’in yolundan giden âlimleri içimizdeki İrancılara reddiye yazmaya davet ediyorum! Şia ile ölüm kalım savaşındayken bu savaşı kazanmadan Haçlıları da yenemeyeceğimizi bilin! Kuytul’a son nasihatimiz haddini bilmesi ve ümmetin izzeti ve ırzı için can veren mücahidlerimize iftira atmaktan vaz geçmesidir!

Bir gün adamın birisi, Sufyan bin Uyeyne’nin yanında Müslümanların gıybetini yapıyor ve onları eleştiriyordu. Bunu gören Sufyan, adamın yanına gelerek:

─ Acaba doğuda hiç kâfirlerle cihâd ettin mi?
Adam:
─ Hayır, dedi.
─ Peki, ya batıda? Adam yine:
─ Hayır, dedi.
─ Güneyde?
─ Hayır.
─ Kuzeyde?
─ Hayır.
Bu cevapları alan Sufyan bin Uyeyne rahimehullâh, adama:
─ “Allah’ın düşmanları elinden emin. Sus da, biraz da Müslümanlar dilinden emin olsunlar!” dedi.

(Kaynak; Beyhakî, Şuabu’l Îmân, 5/314.)

Ferman Nazif

Ümmet-i İslam

ihvanlar.net’ten alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu