Anasayfa SliderAnasayfa YazılarArşivSON EKLENENLERson-eklenenler

DOĞU TÜRKİSTAN’IN ÇIĞLIĞINI DUYAMIYORUZ. VEBAL ARTTIKÇA ARTIYOR!

Çin’in işgali altında bulunan Doğu Türkistan’dan yeni bir şehadet muştusu…

86 yaşındaki Abdulehad Barat Mahsum, yaklaşık 1 yıla yakındır tutsak olduğu Çinliler tarafından şehid edildi. Doğu Türkistan’ın yetiştirdiği büyük âlimlerden Mahsum, evinde yatalak hastayken tutsak edilmiş. Tabiî ki ‘yoğun’ gündemimizden dolayı bizler ancak yeni duyuyoruz! Henüz birkaç ay önce Çin zindanlarında şehid edilen âlim Muhammed Salih Damollam’ı yeni duyduğumuz gibi.

Şehid Mahsum, yoğun işkence neticesi tutsak edildiği ilk günlerde şehid olmuş ama işgalci Çin yönetimi Mahsum’un şehadetini ailesine yeni bildirmiş. Kimbilir Çin zindanlarında kaç Müslüman kardeşimiz, âlimlerimiz şehid edildi veyahut edilmek üzere. İşgalci Çin lütfederse bir gün öğreniriz!..

İşgalci Çin bir yandan âlimlerimizi şehid ederek Doğu Türkistan halkının kökleriyle bağlantısını kesmeye çalışırken diğer yandan da ‘Kardeş aile’ adı altında nesebi bozma ifsadına başladı.

Kocaları tutsak edilen Müslüman kadınların evlerine Çinli erkekler yerleştiriliyor. Doğu Türkistanlı hanım kardeşlerimiz, kızlarımız tecavüz tehdidi altındalar. Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Seyit Tümtürk Çin’in yeni ifsad teşebbüsüyle alâkalı şu bilgileri veriyor: “Çin komünist yönetimi ‘Kardeş Aile’ projesi adı altında her Doğu Türkistanlının evine bir Çinli erkek yerleştirerek bizim namus ve iffetlerimizi tarumar ediyor. 1949 yılından beri işgal edilen Doğu Türkistan’da uluslararası hukuk ihlalleri adeta zirve yapıyor. Doğu Türkistan’a Çinli göçmen gönderilerek Doğu Türkistanlı Müslümanlar adeta Çinlileştirilerek asimile ediliyor.”

Zulüm bununla bitmiyor. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin evlerinde Kur’an-ı Kerîm ve seccade bulundurmaları yasaklandı. Türkiye’den dönenler toplama kamplarında tutuluyorlar.

doguturkistanbulteni.com adlı internet sitesindeki şu haber keyfinizi kaçırır mı bilmem:

“ANNEMİ VE HANIMIMI İDAM EDİN!

Her Uygur Türkü aileden kadın, erkek ayrımı yapılmadan en az bir kişinin ‘Kapalı Eğitim Merkezi’ adı verilen ‘Beyin Yıkama Kampları’na zorla hapsedilerek ateistleştirilmeye çalışıldığı bildiriliyor. Hitler’in Nazi kamplarını aratmayan uygulama, esirlerin yakınları için tahammül seviyesini aşmış durumda. Türkiye’de yaşayan Kaşgarlı işadamı Abdurrahman Hasan, Çinliler tarafından sözde “Islah ve Terbiye Merkezi”nde rehin tutulan 68 yaşındaki annesi Amine Mehmet ve 22 yaşındaki hanımı Tunsa Gül Nur Mehmet için bir açıklama yaparak, “Lütfen onları idam edin, eziyetten kurtulalım” diye haykırdı.”

Doğu Türkistan’da ahval bu!

“Mazlumun dini, kavmi sorulmaz” diye buyuran Peygamber Efendimiz’in ümmetin fertleri olarak, siyasi ve ekonomik ilişkilerle birlikte Türkiye’de Milliyetçilerle İslâmcılar arasına sıkışan Doğu Türkistanlılar’ın çığlığını duyamıyoruz! Vebal arttıkça artıyor

Yakup Köse

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu