Muhtelif Yazarlar

Bu mu Ehl-i Sünnet?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert çıkışlarına sebep olan tuhaf din adamı Nurettin Yıldız geçtiğimiz gün İHH Başkanı organizasyonunda Cüppeli Ahmet Hoca ve İhsan Şenocak ile buluşmuş ve kendisi hakkında ileri sürülenleri reddetmişti. Fakat bu zırvaları tevil götürmez!

İşte Nurettin Yıldız’ın youtubedan ve internet ortamından temizlemeye çalıştığı rezillikler:

“Rasulullah bile kâmil değildi, mürşid nasıl kamil olur?” (İnternetten kaldırdığı videoyu izlemek için: https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ …  22 numaralı video)

Adem (as) çocuklarını yetiştirmeyi beceremedi: “(İnternetten kaldırdığı videoyu izlemek için: https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ …  4 numaralı video ve kitap sayfası görüntüsü aynı linkte sitede mevcut)

SAHABE HAKKINDA KABUL EDİLEMEZ İFADELER:

“Hz. Ebubekir (haşa) bir hurma fidanı için ağzını bozmuştur, kelepir gelmiş sana, acından ölecekmiş gibi bir hurma fidanı için ağzını bozabiliyor. … Mal sevgisi ve şehvet tehlikesinden Ebubekir’in bile garantisi yoktur. “(İnternetten kaldırdığı videoyu izlemek için: https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ …  5 numaralı video)

“Hz. Ebubekir bizim hayatımıza ulaşamaz. Gelsin internet çağında bir Ebûbekir Sıddık olsun göreyim onu…” (Kendisi ile yapılan röportaj sonradan kaldırılmıştır. Kaldırılmadan önce alınan ekran görüntüsü için: https://dintahripcileri.com/wp-content/uploads/2018/01/WhatsApp-Image-2018-01-03-at-14.42.22.jpeg …)

Hassan b Sabit (ra)’e “ödlek” diyor: “ (İnternetten kaldırdığı videoyu izlemek için: https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ …  7 numaralı video)

ALLAH NEREDE SORUSUNU HEP GEÇİŞTİRİYOR:

“…Allah arşından gözlüyor…”  (İnternetten kaldırdığı videoyu izlemek için: https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ …  4 numaralı video)

Allah nerede sorusuna sorulduğu anda verdiği cevap (sonradan tepkiler üzerine kaldırdı):

https://dintahripcileri.com/wp-content/uploads/2015/02/nyildiz.jpg …

Allah nerede sorusuna verdiği demogojik cevaplar  kendi sitesinde halen mevcut: https://www.fetvameclisi.com/fetva-allah-nerede-5041.html …

MEVLİD KUTLAYANLARI HRİSTİYANLARA BENZETİYOR, VEFAT EDENİN RUHUNA KUR’AN OKUNMAZ: (https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ … 1 numaralı video)

“ŞEFAAT YA RASULULLAH”MIŞ. BIRAKIN BU EDEBİYATLARI!!!

https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ … 21 nolu video)

ALİMLER HAKKINDA YAPTIĞI SAPTIRMALAR:

Nurettin Yıldız: İmam Gazali, Maturidilik Ve Eşarilik Gibi Bi’at Fırkaları Terkedip Selefin Akaidine Dönmüştür!:   ( https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ …  2 numaralı video)

Muhyiddin Arabi ve Sadrettin Konevi Hazretlerini Tekfir, “Muhyiddin-i Arâbi ve Sadreddin Konevi Batı’nın mikroplarını Müslümanlara taşımıştır, yeni bir din ihdas etmişlerdir”  “İmam Rabbani de İbni Arabi Düşmanıydı” “İbni Teymiyye’ye düşmanlık eden alimlerin hepsi mide bağıyla bir yerlere bağlıydı, İbni Teymiyye onların düzenine çomak soktu”

“İbni Teymiyye, tıpkı İmamı Azam gibi,  tıpkı İmam  Malik gibi ve onlarla aynı şartları birebir taşıyan bir müctehid idi” Bütün bu iddiaları ve daha fazlası kendi sitesindeki şu videoda dağınık bir şekilde mevcut:  https://www.youtube.com/watch?v=BwpU7Y8cw_I …  ayrıca ilgili yerler parçalar halinde şurada:  https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ …   9,12,13,16,17,18. Videolar)

“Yunus Emre’nin sözlerini terbiye dışı buluyor: https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ … 19. Video)

OSMANLI HAKKINDAKİ İFRAZAT:

“Hilafet makamını hak etmediği halde işgal eden Osmanlı’nın, son yeteneksiz padişahlarının zevk-i sefasını (Enderun teravihini) ibadet diye bana sunuyorsun…”

“Keşke Fatih bir tane tefsir kitabını da baştan sona okumuş olsaydı o arada. Keşke tasavvuf yönü de ilerlemiş olsaydı.”

“Abdulhamid piyano çalmaktan Aziz Mahmud Hüdayi’nin yanına gitmeye fırsat bulamadı”

“Kanuni 100 kere şeyhülislama sorduysa 300 kere de tenbih etmiş. Ölmeden fetva kağıtlarının kabre konmasını istemiş ama o kağıtlar seni kurtarmaz !!!” ve Osmanlıya diğer sataşmaları: (https://dintahripcileri.com/nurettin-yildiz/ … 3,14 ve 21. Videolar)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu