Bayraktar Bayraklı

Bayraktar Bayraklı’nın akla ziyan Ramazan ayı sözleri

Bu adam bu kafayla tefsir yazmış. 7 yılda hiçbir kaynağa bakmadan yani uydurarak yazdığı tefsir ancak kendi hurafelerinin kağıda yansımasıdır. Çünkü tefsir ettiğim dediği o Kur’an kendisinin aşağıdaki düşünce yapısının müşriklere ait olduğunu belirtiyor.

RAMAZANI EYLÜL AYINA SABİTLEYELİM

Koskoca adam, bir de tefsir yazdım diye ortalıkta geziyor. Kalkmış “Ramazanı Eylül ayına sabitleyebiliriz” diye saçmalıyor. Ve ne yazı ki bunlara itibar edip ekrana çıkartıyorlar.

HARAM AYLARI DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN MÜRŞİKLER

(Haram ayları) ertelemek, sadece kâfirlikte ileri gitmektir. Çünkü onunla, kâfir olanlar saptırılır. Allah’ın haram kıldığının sayısını bozmak ve O’nun haram kıldığını helâl kılmak için (haram ayını) bir yıl helâl sayarlar, bir yıl da haram sayarlar. (Böylece) onların kötü işleri kendilerine güzel gösterilmiştir. Allah kâfirler topluluğunu hidayete erdirmez. (Tevbe 37)

Müşrikler de haram ayları kafalarına göre ayarlamak istiyorlardı. Allah onların bu hallerini “kafirlikte ileri gitmek” olarak ifade ediyor.

   Bayraktar Bayraklı da bu ayetin muhatabı oluyor.

Çünkü Allah, kameri aylara göre Ramazan’da imsaktan akşama göre yemeyi/içmeyi, cinsel ilişkiyi yasaklıyor. Kameri aylara göre Ramazan ne zaman ise bu haramlar da o zaman geçerlidir.

Birisi kalkıp “Ramazan Eylül’de olabilir” derse Allah’ın yemeyi, içmeyi, cinsel ilişkiyi haram kılmadığı bir zamanda bunları haram sayıp “Allah’ın helal kıldığını haram saymış”, kendini Allah ile ortak ilan etmiş olur. Yani bunu söyleyen ve buna inanan kişinin şirki aşikar olur.

KENDİLERİNİ İLAH ZANNETMEYE BAŞLADILAR

Bu adamlar hadisleri inkar ile başlayan “din uydurma” sürecinde artık kendilerini helal/haram hükmü vaz edebilecek, Allah’ın helal saydığını haram sayabilecek bir konumda görüyorlar.

Resulüllah’a yüz çevirenin akıbeti budur. Hadis ve sünnete sırt dönenlerin acı sonu böyledir. Kalpleri mühürlenir ve Allah ile aralarında bir bağ kalmaz. Söylemleri “İslam” perdesi altında nefsani uydurmalardan ibarettir.

Gerçekten de ibretlik bir tablo…

www.ihvanlar.net’ten alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu